İki Analist Türklerin Sepetindeki Bu 2 Altcoin İçin Hedefleri Verdi!

Kripto analisti David, CHZ fiyatının yakın gelecekte yüzde 70 yükseleceğini tahmin ediyor. Analist Lockridge Okoth ise AVAX’ın daha yukarılara yol alacak gücü olduğunu söylüyor. Analistlerin bu 2 altcoin için tahminlerini de değerlendirmelerini okuyucularımız için derledik.

CHZ fiyat tahmini: Altcoin fiyatı %70’in üzerinde artabilir!

Chiliz (CHZ) fiyatı, Ekim 2023’ün başlarında 0,054 dolar ile yılın en düşük seviyesine ulaştığından beri yükselişte. Ralli sırasında, 22 Ocak – 28 Ocak 2024 haftasında 0,09 dolarlık önemli destek alanını geri aldı. Bu hareket, önceki kırılmanın (kırmızı elips) yalnızca bir sapma olduğunu ve bunu genellikle güçlü bir toparlanmanın izlediğini gösteriyor. Gerçekten de, altcoin fiyatı o zamandan beri hızla arttı. Böylece, 0,145 dolarlık direnç alanının üzerine çıktı. Geçen hafta, fiyat bu alanı destek olarak teyit etti (yeşil ok). Ayrıca, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya doğru bir duyarlılık değişimine işaret etti.

Bu arada, haftalık RSI aşırı alım bölgesine girdi ve yükseliş eğiliminde. Dolayısıyla bu da boğaların piyasa üzerinde tam kontrole sahip olduğunun sinyalini veriyor. Bu nedenle CHZ’nin fiyatı, mevcut fiyat seviyesinden %76,67 daha yüksek olan 0,29 dolarlık bir sonraki önemli direnç alanına doğru yükselmeye devam edebilir.

CHZ/USDT haftalık grafik. Kaynak TradingView

En olası senaryo, CHZ fiyatının yakın gelecekte yükselmeye devam edeceğini gösteriyor. Altcoin için en yakın hedef 0,18 dolar ve daha yukarıya doğru 0,29 dolar.

AVAX fiyat tahmini: Şimdi kartlarda 70 dolar mı var?

Avalanche, en son 5 Mayıs 2022’de test edilen 60 dolar hedefine %10’luk bir tırmanış gerçekleştirebilir. Token, Salı günü Aralık 2023 zirvesi olan 49,96 doları aşarak gün içi en yüksek seviyesi olan 56,57 dolara ulaştı. Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) görünümüne göre, AVAX halihazırda büyük ölçüde aşırı alım durumunda. Bununla birlikte, RSI hala artarken, momentum hala yükseliyor. Bu da hakim eğilimin güçlendiğini gösteren hacim göstergesinin artan yükseklikleri ile vurgulanıyor.

Awesome Osilator (AO), AVAX piyasasında pozitif bölgede kalmaya devam eden yeşil histogram çubuklarıyla temsil edilen boğaların güçlü bir varlığını gösteriyor. Oldukça güçlü bir yükseliş durumunda, Avalanche fiyatının 70 dolardaki kilometre taşını etiketlemesi mümkün. Bu ayıların 60 dolar eşiğini direnç olarak tutunamadığı durumda geçerli olacaktır.

AVAX/USDT 1 günlük grafik

Diğer taraftan, traderlar Salı günü elde edilen %15’lik kazançları nakde çevirmeye başlarsa, işin rendi değişir. Bu durumda altcoin fiyatının 49,96 dolar desteğinin altına gerilemesi mümkün. Bununla birlikte, yükseliş tezinin geçersiz olması için AVAX fiyatının 41,17 dolarlık% 50 Fibonacci geri çekilme seviyesinin altına düşmesi ve günlük zaman diliminde bunun altında kapanması gerekir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x